SC Voždovac - Novi Beograd 26-27 (14-14)

Broj gledalaca: 300

Sudije: Boričić i Marković (Beograd)

Sedmerci: SC Voždovac 2(1), Novi Beograd 6(4)

Isključenja: SC Voždovac 12 minuta, Novi Beograd 14 minuta

Novi Beograd: Minić 1, Peić , Nikolić 5, Puletić (9 odbrana, sedmerac), Milutinović 1, Bijelić 4, Beljin 7 (3), Pupavac, Stanković , Vrga , Andrejević 1, Stevanović , Kovačević 2, Stanojević, Zdravković , Dačević 6(1).

U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva Prve lige Centar rukometaši Novog Beograda su golom u poslednjoj sekundi zabeležili novu pobedu koja nas zadržava na drugoj poziciji na tabeli.

Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri obe ekipe gde su rivali imali prednost od jednog do dva gola ali je rezultat čak u 8 navrata bio izjednačen. Drugo poluvreme smo otvorili sa serijom 3-0 i u par navrata propustili priliku da steknemo značajniju prednost. Poletni i kvalitetni igrači Voždovca su se brzo vratili u igru i u izuzetno neizvestnoj završnici smo na kraju srećno slavili. Na dva ipo minuta pre kraja imali smo 26-23. Voždovac sa dva brza gola smanjuje na 26-25. Na 35 sekundi do kraja trener Maksimović je uzeo tajm-aut da se dogovori poslednji napad. Ishitren šut Beljina posle samo nekoliko sekundi mogao je skupo da nas košta. Voždovac je na 10 sekundi do kraja preko Dragovića izjednačio na 26-26. Ipak, pribrano smo izveli brz centar i preko hitrog Nikolića iznudili sedmerac u poslednjoj sekundi koji je uspešno realizovao Beljin.

Igrač utakmice: Nikola Nikolić