Novi Beograd - ORK Metalac 25-25 (13-13)

Broj gledalaca: 600

Sudije: Purić i Cvetičanin (Beograd)

Sedmerci: Novi Beograd -, ORK Metalac 3(2)

Isključenja: Novi Beograd 10 minuta, ORK Metalac 10 minuta.

Novi Beograd: Savić 2, Minić , Peić , Nikolić, Puletić (1 sedmerac), Milutinović 2, Bijelić 2, Beljin 9, Stanković, Vrga, Andrejević 3, Stevanović , Kovačević 1, Stanojević, Zdravković (7 odbrana), Dačević 6.

Igrač utakmice: Stevan Beljin (Novi Beograd)

Još jedan derbi meč je završen bez pobednika. Bod iz Pinkija ovaj put je odneo Metalac iz Valjeva. Po svemu viđenom to je i najrealniji ishod utakmice. Gosti su u većem delu meča imali prednost od 1 do 3 gola. Bolje su počeli susret, u 18. minutu imali su lepu prednost 8-11. Naši rukometaši su tada zaigrali mnogo bolje u odbrani i efikasnije u napadu. Nošeni sjajnom podrškom dobro ispunjene hale Pinki (600 gledalaca) vrlo brzo smo stigli i prestigli Metalac i u 25. minutu imali prednost od 12-11. Tada smo propustili priliku da na odmor odemo sa značajnijom razlikom što su iskusni gosti iz Valjeva kaznili i poravnali rezultat.

Drugo poluvreme počelo je kao i prvo. Metalac je stekao prednost od tri gola. U tim momentima izuzetno raspoloženom Beljinu pridružio se "probuđeni" Dačević i brzo smo uhvatili rezultataski priključak. Poslednjih 5 minuta bilo je izuzetno neizvesno. Gosti su u 57. minutu imali prednost 23-25. Naši momci su bili skoncentrisani u samoj zavšnici i dobro organizovanim napadima izjednačili. Minut ipo pre kraja Metalac je imao napad za vođstvo. Agresivnom odbranom prema njihovom najboljem igraču Pavloviću uspeli smo da se odbranimo i imali smo 30 sekundi da dođemo i do drugog boda. Nismo upseli u tome ali moramo biti zadovoljni osvojenim bodom.

U devetom kolu Novi Beograd gostuje u Smederevu.