Broj gledalaca: 300

Sudije: Rajić, Dragomirović (Beograd)

Sedmerci: Novi Beograd 5(3), Požarevac 8(5)

Isključenja: Novi Beograd 18 minuta, Požarevac 8 minuta

Novi Beograd: Savić, Minić 2, Peić , Kovačević 4, Zdravković (1 sedmerac), Milutinović 3, Bijelić 2, Beljin 10 (3), Radenković 3, Vrga , Stanojević, Stevanović 1, Pupavac, Puletić (13 odbrana, 1 sedmerac), Dubljević 1, Andrejević 1.

Igrač utakmice: Stevan Beljin (Novi Beograd)

U derbiju 5.kola Prve lige centar Novi Beograd i Požarevac su podelili bodove. Ovakvim ishodom svakako da mogu biti zadovoljniji gosti koji su jedino izjednačenje imali u poslednjem minutu utakmice čime su i osvojili za njih veliki bod...

Neshvatljivo je kako su naši momci ispustili pobedu koja im je praktično svih 60 minuta bila u rukama. Početak je bio furiozan. 3-0, 4-1 za nas. Već u 13. minutu velikih 9-4 kada je trener Požarevca Kraljevski zatražio tajm-aut. Već u sledećem napada peh je doživeo naš bek Radenković koji je pri doskoku povredio koleno i nije mogao da nastavi susret. To se nije osetilo u igri Novog Beograda jer ga je sjajno zamenio Uroš Milutinović. Na odmor se otišlo pri rezultatu 13-11 za Novi Beograd. Kao i na početku utakmice odlično smo počeli u drugom poluvremenu i u 40. minutu vraćamo na velikih +5 (20-15). Do 55. minuta smo održavali prednost kada je počeo neshvatljiv pad u igri naših momaka... Promašena kontra, sedmerac, 2 zicera i 2 lopte date u ruke protivniku pomogle su Požarevcu da se vrati iz mrtvih. Nije nam bilo dovoljna ni prednost 26-22 (57.00 na semaforu), ni 27-24 (58.36 na semaforu) a ni poslednjih 11 sekundi sa igračem više da osvojimo dva po svemu prikazanom zaslužena boda...

U šestom kolu Novi Beograd gostuje Sinđeliću. Utakmica se igra u nedelju (27.10.) u 16.30 h u balonu Sinđelić.