Broj gledalaca: 200

Sudije: Stefanović (Zemun) i Nenadić (Mladenovac)

Sedmerci: Novi Beograd 4(4), BASK 8(7)

Isključenja: Novi Beograd 16 minuta, BASK 12 minuta

Novi Beograd: Savić, Minić 3, Peić 1, Kovačević 8, Čučković, Milutinović 2(1), Bijelić 2, Beljin 3, Radenković 7(3), Vrga 1, Nikolić 2, Stevanović 1, Pupavac, Puletić (12 odbrana), Ćojbašić (4 odbrane), Dačević 4.

Igrač utakmice: Kovačević Danilo (Novi Beograd)

U derbiju trećeg kola Prve lige Centar Novi Beograd je deklasirao BASK Soko – 34-25. Naši momci su izuzetno motivisani ušli u utakmicu, rešeni da se revanširaju "Sokolovima" za dva prošlosezonska poraza. Sjajan početak utakmice praktično je i rešio pitanje pobednika. Odličnom odbranom i brzim kontrama preko Bijelića i Kovačevića stičemo veliku prednost već u 9. minutu (8-3). Posle 20 minuta igre već je bilo 13-6 što dovoljno govori o odnosu snaga na terenu. U drugom poluvremenu čvrstom odbranom razliku smo povećavali do maksimalnih 10 golova prednosti u 50.minutu (28-18). Na terenu su tada bili rezervisti u dresovima Novog Beograda koju su pokazali da će u narednom periodu dobijati i više prilika za dokazivanje. To ja svakako najveći dobitak u pobedi nad BASK-om i uliva veliki optimizam celoj ekipi za tri predstojeće derbi utakmice gde su nam protivnici redom – Obilić, Požarevac i Sinđelić

U četvrtom kolu Novi Beograd gostuje Obiliću. Utakmica se igra u nedelju (13.10.) u 20.00 h u hali SC Voždovac na Banjici.