Novi - stari šampioni

Pioniri Novog Beograda rođeni 2000. godine odbranili su titulu šampiona Srbije osvojenu prošle godine! Izabranici trenera Simića i Maksimovića superiorni su bili tokom celog turnira koji je odlično organizovao rukometni klub Smederevo. U grupnoj fazi prvenstva protivnici su nam bili Smederevska Palanka (11-6) i odlična ekipa Požarevca (14-9). U polufinalu sastali smo se se Crvenom Zvezdom, ekipom koja je važila za jednog od favorita prvenstva. Posle izjednačenog početka utakmice naši dečaci su zaigrali dosta bolje i do poluvremena stekli ubedljivu prednost (11-6). Početak drugog poluvremena protekao je u potpunoj dominaciji Novog Beograda i nakon ubedljivih 14-6 priliku su dobili rezervisti koji su sjajno priveli utakmicu kraju. Konačan rezultat glasio je 17-9 u korist Novog Beograda.

Finale:

Novi Beograd – Studentski grad 13-6 (9-2)

Mesto odigravanja: Hala Smederevo
Broj gledalaca: 300

Sudije: Vukosavljević i Nikolić (Požarevac)

Isključenja: Novi Beograd 5 minuta, Studentski grad 4 minuta

Sedmerci: Novi Beograd 3(2), Studentski grad 2(1)

Novi Beograd: Kostić 2(1), Samardžić, Golubović 1, Ljubičić, Karleuša, Milinković 3, Ivkov, Tomov, Kovačević, Rajić (4 odbrane, 1 sedmerac), Biočanin, Adžić 3(1), Stojković 3, Milunović 1, Draganić (4 odbrane), Tasić (3 odbrane).

Finalna utakmica protiv komšijskog Studentskog grada bila je repriza prošlogodišnjeg finala. Dobro poznati rivali još jednom su pokazali da su bez premca u Srbiji u 2000-om godištu. Dečaci Novog Beograda su besprekorno odigrali finlanu utakmicu tako da se pitanje pobednika ni jednog trenutka nije postavljalo... Već posle 6 minuta na semaforu je pisalo 5-1 za Novi Beograd. Ni posle tajm-auta koji je zatražio trener Studentskog grada situacija se nije promenila. Naši dečaci su nastavili u još jačem ritmu i do poluvremena stekli nedostižnu prednost (9-2). U drugom poluveremenu svi dečaci u dresovima Novog Beograda su dobili priliku da pokažu raskoš svog talenta. Sigurnom igrom sačuvali smo veliku prednost i osvojili još jednu zlatnu medalju u nizu!

Nakon završetka finalne utakmice žiri sastavljen od trenera svih ekipa izabrao je najbolju postavu prvenstva i najbolje pojednice: