Srebro pionira na prvenstvu Srbije

Prošlog vikenda u Aranđelovcu je odigrano pionirsko prvenstvo Srbije (dečaci rođeni 1999. i mlađi) na kome su naši dečaci osvojili srebnu medalju u konkurenciji 13 ekipa. Pioniri Novog Beograda nisu uspeli da odbrane titulu najbolje ekipe u Srbiji ali je i osvajanjem srebrne medalje ostvaren veliki uspeh. U okviru grupe A naši momci su ostvarili dve ubedljive pobede. SC Voždovac je poražen rezultatom 26:7 (11:3) dok su simpatični dečaci iz Nove Varoši "bolje" prošli – 23:8 (13:5). U polufinalu nas je čekao dobro poznat rival ORK Zemun. Posle prilično izjednačene utakmice u samom finišu smo odigrali dosta odlučnije od Zemunaca što je rezultiralo na kraju ubedljivim trijumfom 27:21 (12:10)

Finale:

Novi Beograd – Jugović 21:29 (11:14)

Mesto odigravanja: Hala SRC Šumadija
Broj gledalaca: 70

Sudije: Sajić i Milekić (Beograd)

Sedmerci: Novi Beograd 5(4), Jugović 2(2)

Isključenja: Novi Beograd 8 minuta, Jugović 6 minuta

Novi Beograd: Nešić, Radisavljević, Jovanović, Stojanović, Pisarić 5(4), Milinčić 1, Međedović, Maksimović 5, Starčević 8, Daljević 1, Živković 1, Janićijević, Samardžić, Jović, Adžić, Mazalica.

Jugović: Kukić 3, Jovanović 2, Nikolić 1, Simin, Stanojević, Zelić, Ilić 2, Tomić 5, Grubić 16(2), Savić, Milovanović, Lazić, Dražić, Ivičić.

Igrač utakmice: Grubić Nikola (Jugović)

U finalu pionirskog prvenstva Srbije Jugović iz Kaća je savladao branioca titule Novi Beograd rezultatom 29-21. Tokom celog toka utakmice Jugović je igrao izuzetno dobro dok su u našim redovima gotovo svi podbacili, izuzev donekle Starčevića. Posle nekoliko uvodnih minuta i izjednačene igre, raspucao se desni bek Jugovića Grubić za koga naša odbrana 6-0 nije imala rešenje, kao ni kasnije 3-2-1. U prvom poluvremenu parirali smo dosta dobrim napadom uglavnom preko levorukog Starčevića, ali je loš odbrambeni učinak gotovo svih igrača odredio dalji tok utakmice. Gurbić je do poluvremena postigao 8 golova. I u nastavku je bio izuzetno raspoložen i praktično je sam održavao prednost Kaćana. Do kraja utakmice na svom kontu upisao je neverovatnih 16 golova !? Našim dečacima za utehu ostaje srebrna medalja, a sigurno će sa svojim trenerima izanalizirati finalnu utakmicu i izvući pouke...

Još jednom čestitke našim momcima na sjajnom uspehu !!! BRAVO !!!