ORK Mačva – Novi Beograd „2" 25-27 (15-20)

Mesto odigravanja: Bogatić, OŠ Mika Mitorvić
Broj gledalaca: 100

Sudije: Milekić i Sajić (Beograd)

Sedmerci: ORK Mačva 5(5), Novi Beograd 1(1)

Isključenja: ORK Mačva 16 minuta, Novi Beograd 10 minuta

Novi Beograd: Maričić 1, Radosavljević 8, Minić 2, Stanojević 3, Živojinović 1, Peić 5, Puletić (5 odbrana), Milutinović 3(1), Stanković 4, Trtović (7 odbrana).

Igrač utakmice: Tomislav Radosavljević (Novi Beograd)

U 14. kolu Treće Lige Centar Novi Beograd 2 je slavio na teškom gostovanju u Bogatiću. Iako smo kao po ko zna koji put ove sezone bili izuzetno oslabljeni (10 igrača u sastavu) pružili smo prilično kvalitetnu partiju tokom većeg dela utakmice. Prvo poluvreme odigrali smo gotovo bez greške uz malo slabiju igru u odbrani. Kontranapad i brz centar su bili naše ubojito oružje za koje Mačva nije imala rešenje... I u pozicionom napadu vrlo lako smo nadigravali domaćine uglavnom preko raspoloženih krila i pivotmena Peića.

U nastavku utakmice Mačva je zaigrala mnogo agresivniju i čvršću odbranu, na momente i sa dosta nesportskih udaraca... Sudije su dosta dobro procenjivale takve situacije ali u sijaset napada sa igračem više nismo uspevali da postižemo golove. Na 5 minuta do kraja domaćini prvi put dolaze do izjednačenja 24-24. U samoj završnici poveli smo golom raspoloženog Radosavljevića a odmah zatim i sjajnim golom Minića posle prodora preko celog terenapoveli 2 gola razlike i time osigurali pobedu.

U sledećem kolu dočekujemo Crvenu Zvezdu 2. Utakmica se igra u nedelju (19.5.) u hali Pinki sa početkom u 19.30 časova