Novi Beograd u finalu sa Filiposom

Novi-Beograd-u-finalu-sa-Filiposom-002

RK NOVI BEOGRAD - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 16:8 (10:2)

Utakmicom protiv ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ otvorili smo drugi takmičarski dan. Bez obzira što se utakmica igrala u 8.50 ujutru naši momci nisu bili sanjivi. Dobro istezanje zatim zagrevanje lepo je razmrdalo naše rukometaše tako da su od prvog minuta zaigrali maksimalno ozbiljno i angažovano. Počeli smo dubokom odbranom 3-3 sa akcentom da svako čuva svog igrača što je rezultiralo da se prvo poluvreme završi sa 10-2.

U drugom delu utakmice su se, moramo priznati, malo i opustili pa je na kraju drugog poluvremena rezultat bio nerešen 6:6. Bez obzira na to odbrana je i tad bila odlična ali je napad malo slabije funkcionisao. Vredno je istaći da se trojika na čelu odbrane Tomov, Milinković, Adžić, sjajno kretala i time navodila protivnika da ishitreno i nerezonski šutira. U napadu su se istakli bek Kostić i pivotmen Stojković sa odličnom saradnjom i lepim golovima.

kapiten Stojković na žrebanju

RK NOVI BEOGRAD - Ε.Σ.Ν. ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 23-7 (12-3)

Poslednja utakmica u grupi protiv domaćina turnira donela je i najubedljiviju pobedu do sada. Simpatična ekipa Ε.Σ.Ν. ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ nije mogla ozbiljnije da parira raspoloženim igračima Novog Beograda. Malo izmenjena postava kao da je iznenadila Grke. Utakmicu smo otvorili sa nekoliko dobrih odbrana Draganića i ubojitim šutevima Golubovića i Samardžića. U većem delu utakmice kombinovali smo presing na polovini terena i odbranu 3-3 koje se po propozicijama turnira najčešće igraju...

Osvojeno prvo mesto u grupi nas vodi u finale gde ćemo se sastati sa još jednom neporaženom ekipom ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ. Utakmica se igra u 13 časova po Grčkom vremenu.

Posle jutarnjeg programa u hali je odigrana revijalna utakmica između pomešanih igrača iz klubova učesnika i dece bez roditelja. Novi Beograd su predstavljali Kostić Nemanja i Golubović Milan koji su se lepo zabavljali na terenu sa mališanima...