Broj gledalaca: 1520

Sudije: Stefanović, Nenadić (Beograd)

Isključenja: Novi Beograd 12 minuta, Partizan 12 minuta

Sedmerci: Novi Beograd 4(4), Partizan 2(2)

Novi Beograd: Delić, Matičić 10(4), Milutinović, Knežević 2, Dubljević 2, Andrejević 1, Bijelić 1, Beljin 3, Radenković 3, Čučković (7 odbrana), Vrga, Krstić 1, Mandić 2, Stevanović 2, Puletić (1 odbrana), Laović 4.

Partizan: Vasić (6 odbrana), Milošević 3, Ilić V. 14(2), Mešter 4, Radanović, Pavlović 4, Mihailović 2, Radovanović M. (7 odbrana), Radivojević 5, Mršulja, Ilić N, Radovanović A. 1, Ivošević 3, Popović, Mršulja, Sretenović 1.

Igrač utakamice: Vanja Ilić (Partizan)

U retko viđenom ambijentu u hali "Pinki" pred tačno 1520 gledalaca Partizan je savladao Novi Beograd rezultatom 37-31 (22-16). Navijači Novog Beograda i Partizana su tokom celog toka meča gromoglasno bodrili svoj tim a na kraju je aspolutni favorit Partizan zabeležio trijumf.

Pre intoniranja himne Srbije, seniorski reprezentativaci iz redova Partizana koji su učestvovali na SP u Španiji su dobili prigodne poklone. Uroš Mitrović, Nemanja lić, Bogdan Radivojević i Mijajlo Marsenić su iz ruku devojčica koje treniraju u našem klubu dobili lepe poklone...

Novi Beograd je pružio odličan otpor srpskom šampionu. Početak utakmice bio je izjednačen, uglavnom se igralo gol za gol. U dva navrata Novi Beograd je imao prednost od 1 gola (13-12, 14-13) da bi od 24. minuta pri izjednačenom rezultatu 15-15 naši momci popustili. U tim trenucima Partizan pravi ispostavilo se odlučujuću seriju 1-7, i na odmor odlazi sa ubedljivih 16-22. Početak drugog poluvremena doneo je još jedan period lošije igre Novog Beograda što je Partizan iskoristio i povećao prednost do maksimalnih 16-26 u 34.minutu. Nakon tajm auta trenera Maksimovića naši momci su zaigrali dosta kvalitetnije i skoncentrisanije što je rezultiralo smanjenjem rezlike na samo 4 gola (27-31), čak smo imali i kontranapad da se još više približimo dvostrukom učesniku Lige Šampiona. Ipak do kraja utakmice prednost Partizana je iznosila od 5-7 golova razlike, za konačnih 31-37.

Patizan se ovom pobedom plasirao u 1/4 finale Kupa Srbije. Galeriju sautakmice možete videti OVDE