Gledalaca: 300

Sudije: Savić i Radulović (Beograd)

Sedmerci: Smederevo 2(2), Novi Beograd 3(3)

Isključenja: Smederevo 12 minuta, Novi Beograd 8 minuta

Smederevo: Drakula 1, Đorđević, Stevanović, Stojković D. 1, Milentijević 2, Ivanović, Dobrić (12 odbrana), Bugarinović 8(2), Dević 1, Jovičić, Radojković 7, Ristić 4, Cvetković, Stojković, Jovanović 4, Jakovljević.

Novi Beograd: Delić 1, Matičić 7(4), Knežević, Dubljević, Andrejević, Bijelić 1, Beljin 7, Radenković 2, Čučković (10 odbrana), Vrga, Krstić 2, Minić 2, Mandić 1, Stevanović, Puletić (6 odbrana) Laović 5.

Treća utakmica u nizu naših seniora bez pobede. U Smederevu nas je kontra u poslednjoj sekundi delila od drugog boda.

Početak utakmice protekao je izjednačeno. Do rezultata 11-11 se igralo praktično gol za gol, sa smenjivanjem vođstva na obe strane. Nakon nekoliko izmena u odbrambenoj formaciji i efikasnim napadom preko Beljina i Matičića naši momci su napravili lepu prednost 17-13 na minut do kraja prvog poluvremena. Umesto da na odmor odemo sa tom razlikom primamo dva laka gola i Smederevci hvataju priključak.

U nastavku kao da je se preslikao poslednji minut prvog dela igre, još 2 brza gola domaćina i izjednačenje na 17-17. Duboka odbrana Smeredeva zadavala nam je dosta problema u napadu tako da smo u prvih 22.minuta drugog poluvremena postigli samo 5 golova. Kod rezultata 26-22 trener Maksimović je zatražio poslednji tajm-aut. Izašli smo malo agresivnije ka Bugarinoviću što je sa mini serijom 3-0 dalo rezultat. Kod rezultata 26-25 pravimo još dve greške i Smederevo je na 2 minuta pre kraja imalo činilo se nedostižnih 28-25. Flasteri na trojici bekova i tri oduzete lopte koje smo matreijalizovali sa brzim golovima uveli su utakmicu u poslednjih 40 sekundi sa nerešenim rezultatom. Na 5 sekundi do kraja osujetili smo pas na pivotmena i bačenu kontru Čučkovića Mandić je spretno prihvatio ali nije savladao golmana Dobrića!

Podela plena je sigurno nešto čime ne možemo biti zadovoljni, i sada se situacija na tabeli dodatno iskomplikovala po nas...