Summer Cup 2017
Baner

YouTube kanal

Baner

Žetva medalja u Smederevu

Zetva medalja u Smederevu

Proteklog vikenda tri selekcije Novog Beograda učestvovale su na turniru Miki i Mini u Smederevu. Konačan bilans medalja je impresivan: 2 zlata, srebro i 2 bronze!

Zlatni su bili dečaci 2000. godište kao i dečaci 2002.godište A ekipa. Srebro su osvojile devojčice 2002. A ekipa, a bronze su osvojile nadolazeće snage iz B ekipa kod devojčica i dečaka 2002. godište i mlađe.

Ženske grupe Rukometnog kluba Novi Beograd su na turniru u Smederevu svoju riznicu medalja uvećale za još dva odličja. Obe ženske ekipe su se domogle odličja. Jedna je osvojila bronzu, a druga srebro. Budući da smo učestvovali sa dve ekipe prvog dana jedna je sa maksimalne tri pobede u grupi osvojila prvo mesto i plasman u polufinale. Druga ekipa je imala skor od po jedne pobede i poraza pa je plasman među četiri najbolja tima morala da traži drugog dana, u poslednjem kolu grupe. U odlučujućem meču savladan je Rudar iz Kostolca, pa se i naša druga ekipa plasirala u polufinale.

U okršaju za finale koplja su ukrstile dve naše ekipe i posle 20 minuta zanimljive, neizvesne i borbene utakmice pobedila je ekipa koju je sa klupe predvodila Zorica Ćosić, minimalnim rezultatom. Nakon toga u meču za bronzu jedna naša ekipa je savladala Šamot, dok je u velikom finalu druga naša ekipa zasluženo izgubila od starijih i mnogo iskusnijih devojčica iz Petrovca na Mlavi. Pored dva odličja uspeh u Smederevu je pojačala i činjenica da je naša igračica Maša Živković proglašena za najbolju igračicu turnira.

Plasman kod devojčica:

1. Sloga (Petrovac na Mlavi)

2. Novi Beograd A

3. Novi Beograd B

Dečaci koji su igrali mini rukomet 4+1 su bili neprikosnoveni. A ekipa je igrala u sastavu: Nešić, Cvijetić, Obradović, Erak, Mileusnić, Vasić, Dakić, Mirković, Pavlović. Redom su padali Šamot 18-11, Smederevo, Novi Beograd B, Banatski Brestovac je deklasiran 24-5 a Požarevac još ubedljivije 32-4... Novi Beograd B je igrao u sledećem sastavu: Radenković, Bulatović, Lakić Matija i Miodrag, Pešikan, Mišić i Matijašević. Prvo smo savladali Požarevac 12-8. U drugoj utakmici pobeđen je Brestovac 13-11, zatim je Novi Beograd A savladao mlađe drugare iz B ekipe. Drugog dana Novi Beograd B – Šamot 16-13. I u neizvestnoj utakmici Smederevo je bilo bolje i osvojilo srebrnu medalju. Svi dečaci iz B ekipe su zaslužili veliku pohvalu za fanatičnu borbenost, gde moramo istaći Uroša Radenkovića i debitanta Matiju Lakića. U ekipi Novi Beograd A briljirali su najiskusniji Nešić Ignjat, Pavlović Luka, Cvijetić Pavle i Erak Viktor. Sjajan na golu tokom celog turnira bio je Vasić Đura. Nagradu za najboljeg strelca turnira osvojio je naš Pavle Cvijetić.

Plasman dečaci 2002:

1. Novi Beograd A

2. Smederevo

3. Novi Beograd B

Najstariji učesnici turnira u Smederevu iz RK Novi Beograd su bili dečaci 2000. godište koji već po navici osvajaju zlatne medalje gde god se pojave... U pet utakmica zabeležili smo svih 5 pobeda! Treneri Simić i Maksimović su na turnir vodili 18 igrača koji su imali podjednaku minutažu i uglavnom su je dobro iskoristili. Prvi protivnik Rudar iz Kostolca savladan je ubedljivo 28-14. Smedervo je bilo dostojan rival ali smo ponovo slavili 19-16. Vučko iz Smederevske Palanke je pretrpeo poraz 22-14. Požarevac je u prvom poluvremenu bio izuzetan rival (6-5), da bi u nastavku naši dečaci pojačali odbranu i sa efikasnim kontranapadima na kraju ubedljivo slavili 15-6. Poslednji meč na turniru igrali smo sa Brestovcem i rutinski pobedili 16-13. Veliko slavlje povodom osvojene zlatne medalje upotpunjeno je proglašenjem Adžić Nemanje za najboljeg igrača turnira u Smederevu!

Plasman dečaci 2000:

1. Novi Beograd

2. Smederevo

3. Požarevac

Galeriju sa turnira možete pogledati OVDE

Prijatelji sajta

rukometni savez beograda rukometni savez srbije evropska rukometna federacija svetska rukometna federacija

teluslogo  balkan handball logo contractorbaner,-speed,-mali

Tizi balon centraBoreas